W dniu 23 marca 2017 roku w ramach Cracow Fashion Week 2017 odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu zorganizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.
Każdy uczestnik w ciągu pięciu godzin miał za zadanie zaprojektować, wykroić i uszyć sukienkę. W konkursie wzięło udział 31 uczestników z Polski oraz Słowacji.

Dzięki wybitnym talentom i ciężkiej pracy nasze uczennice kształcące się w zawodzie technik technologii odzieży osiągnęły wielki sukces.
Jury doceniło umiejętności krawieckie, oryginalne pomysły oraz estetykę wykonania. Uczennica Paulina Puchyrska z klasy IV TO zdobyła I miejsce oraz nagrodę - maszynę do szycia ufundowaną przez firmę Husqvarna .
Również wielkim sukcesem jest wyróżnienie Pauliny Maciejowskiej z klasy III TO, która doceniona przez jury otrzymała voucher na dowolnie wybrany kurs prowadzony przez Krakowską Szkołę Artystyczną.

Opiekunem uczennic była pani Wiesława Szwast, która pomagała w przygotowaniu uczennic do konkursu.
Nadmienić warto, że laureatka mistrzostw - Paulina - jest stypendystką stypendium motywacyjnego Prezydenta Miasta Krosna „Semper In altum” w kategorii artystycznej.
Cała społeczność „Szczepanika”, gratulując Paulinie dotychczasowych osiągnięć, życzy Jej spełnienia ambitnych planów dalszej edukacji artystycznej.