W dniu 30-31 marca br., grupa 12 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w międzynarodowym konkursie "Modna Linia Mladych 2017". Jest to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem mody na Słowacji.

Podczas profesjonalnego pokazu mody, uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje autorskie 4 kolekcje ubiorów pod nazwą:

• "w pajęczej sieci",
  • "metal show",
  • "francuska kwiaciarka",
  • "ręcznie malowana czarno-biała iluzja".

W roli modelek wystąpili również reprezentanci „Szczepanika”. Kolekcje wzbudziły duże zainteresowanie wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Dzięki udziałowi w konkursie projektanci mieli okazje zaprezentowania swojego talentu najlepszym kreatorom i dziennikarzom modowym na Słowacji. Historia pokazuje, że nasze uczennice biorące udział w takich wydarzeniach nie tylko zdobywają wiedzę na temat organizacji swojej pracy w przyszłości, ale także dzięki zdobytym doświadczeniom rozpoczynają karierę w tej branży.

Link do galerii z wydarzenia.

Gratulujemy!

Opiekunem uczniów były nauczycielki: p. Teresa Belcik i p. Wiesława Szwast.