Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie po raz trzeci zorganizował Konkurs „Biznes Klasa". Jego ideą było wyłonienie tandemów: pracodawca – szkoła zawodowa, które najlepiej współpracują na tym polu. Nasza szkoła wytypowała jednego z pracodawców to jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „JOLANTEX” Kornel Chodak, u którego młodzież, która kształci się w zawodzie technik technologii odzieży odbywa praktyki zawodowe. Przedsiębiorstwo to oprócz praktyk zawodowych daje pomoc materialną w formie kuponów tkanin z których corocznie młodzież szyje kolekcje na pokazy mody. Koło Modelek „GRACJA” , które zostało założone w szkole z inicjatywy młodzieży klas odzieżowych prezentuje kolekcje na różnych imprezach okolicznościowych w szkole w mieście i zagranicą. 8 grudnia 2016 roku Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe „JOLANTEX” Kornel Chodak i nasza Szkoła zostały wyróżnione w tym konkursie dyplomem „Biznes Klasa”.

Społeczność „Szczepanika” składa podziękowania Panu Kornelowi Chodakowi za współpracęi pomoc w realizowaniu zadań dydaktyczno - szkoleniowych.

opracował : Stanisław Kijowski