Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych
oraz ostatnich klas szkół podstawowych
na III warsztaty fantastyki
SzczepaniCon.

Projekt będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.
Wkrótce, w listopadzie br, pierwszy wyjazd zagraniczny - na Węgry.

Zapraszamy do pracy w projekcie!

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji
Relacja z Niemiec - Maj
Relacja z Niemiec - Październik

Strona projektu

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie po raz trzeci zorganizował Konkurs „Biznes Klasa". Jego ideą było wyłonienie tandemów: pracodawca – szkoła zawodowa, które najlepiej współpracują na tym polu. Nasza szkoła wytypowała jednego z pracodawców to jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „JOLANTEX” Kornel Chodak, u którego młodzież, która kształci się w zawodzie technik technologii odzieży odbywa praktyki zawodowe. Przedsiębiorstwo to oprócz praktyk zawodowych daje pomoc materialną w formie kuponów tkanin z których corocznie młodzież szyje kolekcje na pokazy mody. Koło Modelek „GRACJA” , które zostało założone w szkole z inicjatywy młodzieży klas odzieżowych prezentuje kolekcje na różnych imprezach okolicznościowych w szkole w mieście i zagranicą. 8 grudnia 2016 roku Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe „JOLANTEX” Kornel Chodak i nasza Szkoła zostały wyróżnione w tym konkursie dyplomem „Biznes Klasa”.

Społeczność „Szczepanika” składa podziękowania Panu Kornelowi Chodakowi za współpracęi pomoc w realizowaniu zadań dydaktyczno - szkoleniowych.

opracował : Stanisław Kijowski