W dniach 27 listopada do 1 grudnia odbyła się wycieczka do Brukseli grupy uczniów z terenu powiatów: krośnieńskiego, dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego, którzy zostali laureatami konkursu „Miejsce Polski w Europie”, organizowanego przez posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Porębę i posła na Sejm Rzeczpospolitej Piotra Babinetza. Z naszej szkoły laureatami konkursu zostali Dominik Misiak z klasy II LO a i Maksymilian  Sanocki z klasy II LO a. Opiekunem wycieczki był p. Damian Pulnar. Łącznie z opiekunami wzięło w niej udział 56 osób.

Po długiej, 22-godzinnej drodze, wycieczka dotarła do Brukseli. Pierwszym punktem wycieczki był budynek Parlamentu Europejskiego, gdzie młodzież spotkała się z p. Tomaszem Porębą, który przedstawił zasady funkcjonowania i pracy w Parlamencie Europejskim. Następnie uczniowie mogli zadawać pytania, zrobiono pamiątkowe fotografie. Kolejnym punktem była wizyta na sali obrad. Po południu młodzież zwiedzała miasto z polską przewodniczką. Mogliśmy zobaczyć Katedrę św. Michała, piękną brukselską starówkę, na której stoi już choinka i szopka. Największym zainteresowaniem cieszyły się sklepy z czekoladą. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, gdzie można było zobaczyć broń od czasów średniowiecza do współczesności, m.in. zbroje rycerskie, miecze, armaty czołgi i samoloty. Zainteresowanie budził F-16. Następnie windą wjechaliśmy na Łuk Triumfalny, gdzie można podziwiać panoramę Brukseli. Ostatnim punktem było Atomium. Niestety wszystko, co dobre, się kończy i w środę ok. godz. 15 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski, żegnając Brukselę z piękną jesienną pogodą.