Dnia 18 listopada 2016 w naszej szkole odbył się kolejny SzczepaniCon. W wydarzeniu mogły brać udział grupy gimnazjalistów wraz ze swoimi opiekunami a także poszczególne klasy z naszej szkoły pod opieką nauczycieli, którzy wyrazili zgodę na takie wyjście. Całe wydarzenie było świetnie zorganizowane.

Rozpoczęło się ono o godzinie 9:00 i trwało aż do 15:00. Przez ten czas na uczestników eventu czekał szereg rozmaitych atrakcji, przy których nie można było się nudzić. Każdy mógł wybrać się do sali gier, w której pudełek z "planszówkami" było tyle, że nie mieściły się one na kilku połączonych ze sobą ławkach. Każda z tych planszówek była inna i na tyle wciągająca, że człowiek rozpoczynając grę w jedną z nich kompletnie zapominał o wypróbowaniu pozostałych. Piętro wyżej uczestnikom oddano do dyspozycji rozmaity świat gier video. Wszyscy mogli spróbować swoich sił na konsolach Comodore czy PlayStation. Za przejście danego etapu, gracze otrzymywali małe figurki pokemonów, które okazały się bardzo przyjemną i pocieszną nagrodą. Jeżeli komuś to nie wystarczało,mógł usiąść na miejscu obok i wręcz zatracić się w wirtualnej rzeczywistości dzięki nowoczesnemu urządzeniu OculusRift. W między czasie od godziny 10:00 na hali odbywał się cosplay postaci ze świata gwiezdnych wojen. Każdy kostium przygotowany był bardzo dokładnie i wpadał w oko każdemu, kto chociaż raz go zobaczył. Prowadzący najpierw opowiadał uczestnikom o całym uniwersum gwiezdnych wojen, a później prezentował każdy kostium po kolei opisując go pod względem wizualnym, a także przedstawiał genezę jego powstania.  Na zakończenie wszyscy mogli podejść do każdego z cosplayer'ów i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Wtedy też powstało mnóstwo przezabawnych zdjęć grupowych,  w których udział wzięli zarówno nasi uczniowie, jak i nauczyciele. W trzeciej sali, począwszy od godziny 10:00 można było wziąć udział w różnych prelekcjach. Każda z nich, z wyjątkiem tej o uniwersum Marvela i DC trwała godzinę i każda była o czymś zupełnie innym. Wykładowcy prowadzili swoje prelekcjew taki sposób, że nawet osoba kompletnie niezainteresowana danym tematem, była w stanie przez długi czas bardzo uważniesłuchać prowadzącego i pobierać kolejną dawkę wiedzy tak, jakby właśnie odkrywali swoje nowe zainteresowania. Na początku odwiedzający mogli wziąć udział w warsztatach na temat Paradoksów dotyczących podróży w czasie, które prowadził Pan Piotr Dymiński. Od godziny 11:00 do 12:00 miała miejsce prelekcja zatytułowana "SERIALVERSUM", podczas której uczestnicy mogli wziąć udział w przeglądzie różnych seriali. Całość prowadzona była przez Antioniego Łętkowskiego. Wykład o Vladzie Palowniku, który trwał od godziny 12:00 do 13:00 prowadziła Gabriela Kościelniak. Temat był interesujący zarówno dla fanów drakuli, jak i osób interesujących się historią, ponieważ prelegent był w stanie w bardzo ciekawy sposób przedstawić uczestnikom tą postać i przygotował o niej mnóstwo informacji. Od godziny 13:00 do 15:00 trwały warsztaty na temat uniwersum Marvela i DC. Uczestnicy prelekcji, którzy nie mieli wcześniej styczności z tymi dwoma światami mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na ich temat, a osoby, które znają obie te rzeczywistości, mogły wdać się w dyskusje z prowadzącymi i przez to dostarczyć wielu innym osobom naprawdę interesujących informacji. Osobiście jestem bardzo zadowolony z całego przedsięwzięcia. Podobało mi się zarówno rozplanowanie całego wydarzenia, jak i jego skala. Cieszę się, że dyrekcja naszej szkoły jest otwarta na tego typu projekty, które nie tylko są bardzo interesującym dodatkiem do nauki, ale także i świetnie się sprawdzają jako narzędzie promujące szkołę.

Maciej Panocha, 2cLO