Wiesz, jak zachować się podczas pożaru? Masz świadomość, że czujka tlenku węgla może uratować życie? Wiesz jak rozpoznać objawy zatrucia czadem? Pokaż to innym!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie a właściwie klasy o profilu pożarniczym wzięły udział w konkursie „Czad i ogień. Obudź czujność” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrano spot filmu, wysyłając go do organizatora konkursu.

Pomysł na scenariusz filmu i jego obsadę miał uczeń klasy 2 LO e - Sebastian Kłosowski, który wraz z grupą swoich koleżanek i kolegów zrealizował swoją ambitną wizję. Brawo za pomysł i za bardzo szybką realizację, uczniowie mieli tak naprawdę dwa dni na nakręcenie spotu i jego montaż. W tym miejscu składam jeszcze raz słowa podziękowania na ręce pana Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, która od trzech lat sprawuję patronat nad klasą o profilu pożarniczym. Bardzo dziękujemy za koordynację naszych poczynań. Mamy nadzieję, że materiał filmowy, dotyczący profilaktyki zatruć tlenkiem węgla przyczyni się do popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Opiekun Dariusz Niepokój.

A o to ich pełna wersja filmu, zapraszam do obejrzenia!