3 czerwca zakończyliśmy pracę nad "Projektem Legenda". Projekt ten powstał w ramach programu edukacji kulturalnej "Kulthurra!" pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego autorką była Elżbieta Brynecka, a realizowany był we współpracy z Bartoszem Gałązką.  Na finał naszego projektu, do którego przygotowywaliśmy się przez cały rok szkolny złożyły się wystawy prac uczniów oraz spektakl Kabaretu SSOK. Finał zbiegł się z 10 - leciem kabaretu SSOK, którego członkowie pracowali również nad legendami i ich sceniczną interpretacją. Impreza miała miejsce w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.  W tym artystycznym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz rodziny uczniów i ich przyjaciele. Swoją obecnością zaszczyciły nas również władze miasta.
Podczas finału zaprezentowane zostało siedem legend z Krosna i jego okolic:
1. Upiorzyca w operze i w rymanowskim kościele
2. Przontki
3. Legenda o czarnym rumaku
4. Czarna wołga. Miejska legenda
5. Legenda o zaklętym księciu z komborskiego lasu
6. Legenda o pannie z Wrocanki i jej dwóch adoratorach
7. Anna i Stanisław, Stanisław i Anna
Scenografię do legend stanowiły plansze komiksowe przygotowane na podstawie komiksów uczniów oraz plansze przygotowane przez artystę Krzysztofa Bryneckiego, który prowadził warsztaty z komiksu z naszą młodzieżą. Były one wyświetlane przy pomocy projektora i stanowiły tło do kolejnych scen.
Podczas przerwy goście mieli okazję podziwiać wystawę prac uczniów, na którą złożyły się - komiksy oparte o wybrane legendy, plakaty przygotowane w programach graficznych - promujące nasz finał oraz "Pocztówki z Krosna" - grafiki wykonane w technice linorytu, przedstawiające Krosno.

Podsumowując w czasie trwania Projektu Legenda uczniowie uczestniczyli w warsztatach:
-ruchu scenicznego, które poprowadził Sebastian Świąder-pedagog teatru, animator kultury, performer,
-komiksowych prowadzonych przez Krzysztofa Bryneckiego - autora komiksów, pracownika BWA w Krośnie,
-grafiki komputerowej, linorytu - prowadzonych przez Elżbietę Brynecką.
Współtworzyli scenariusz do wybranych legend pod opieką Bartosza Gałązki.
Przygotowywali stroje,scenografię oraz zaprojektowali logo całego projektu.
Finał był wspaniały, a cały ten rok bardzo ciekawy i twórczy dla naszej młodzieży, ale też niezwykle pracowity.