17 czerwca 2016r. w naszej szkole odbyły się warsztaty fantastyki "SzczepaniCon" - Fantastycznie w Szczepaniku.
Warsztaty miały miejsce w godz. 8 - 13 i składały się z dwóch odbywających się równolegle części.

W sali A17 wobec licznie zgromadzonej młodzieży naszej szkoły wygłoszone zostały prelekcje dotyczące fantastyki w kulturze
"Mitologia słowian" Gabriela Kościelniak
"Zombie - fenomen popkultury " Piotr Dymiński
Universum DC; Universum Marvel" Krystian Dziok, Damian Nowak, grupa Detective Marvel Crew
"Z ekipą games room" Damian Ziemba
W czasie każdej prelekcji odbywały się konkursy z nagrodami i upominkami.
W sali A14 młodzież mogła spróbować swoich sił w grach poświęconych fantastyce. Ta część warsztatów cieszyła się równie dużym zainteresowaniem uczniów.
Inicjatorem warsztatów był Krystian Dziok z klasy II LOa, zaś organizatorami Krystian Dziok i Damian Nowak.
Opiekunami warsztatów byli p. Elżbieta Marczuk i p. Marek Gancarz