W dniu 11. 04. 2016 r. w naszej szkole, w ramach cyklu imprez promujących szkołę odbył się coroczny turniej piłki nożnej dla gimnazjów. Do rywalizacji stanęło 4 drużyny. Były to reprezentacje następujących szkół: Gimnazjum Nr 2 w Krośnie, Gimnazjum Nr 3 w Krośnie, Gimnazjum Nr 5 w Krośnie oraz Gimnazjum w Zręcinie. Rywalizacja była bardzo zacięta, losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego meczu.

Trzeba zaznaczyć, że wszystkie mecze przebiegały zgodnie z zasadami fair play, w duchu poszanowania przeciwnika i jego sportowej klasy.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Gimnazjum Nr 5 Krosno
2. Gimnazjum Nr 2 Krosno
3. Gimnazjum Nr 3 Krosno
4. Gimnazjum Zręcin

Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrany został Patryk Moskal z Gimnazjum Nr  2 w Krośnie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.
Organizatorami turnieju byli pan Rafał Kustroń i  pan Paweł Guzik.