Dnia 6 kwietnia 2016 aż 72 drużyny wzięły udział w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych na terenie Kampusu Politechnicznego PWSZ w Krośnie.

Zawody odbyły się dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie 6 biegów odbyło się na dystansie 8 x 800m. Dla uczestników mistrzostw organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, m.in. możliwość poćwiczenia z najlepszymi studentami, a zarazem zawodnikami znanych klubów. Można było zapoznać się z prezentacją poszczególnych wydziałów PWSZ.Nasza szkoła wystawiła sztafetę damską oraz męską. Drużyna dziewcząt zajęła V a drużyna chłopców VI miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Dodatkowo obie nasze sztafety zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji szkół krośnieńskich.

W składzie dziewcząt pobiegły: Paulina Tomkowicz, Paulina Wilk, Natalia Wilk, Martika Paluch, Małgorzata Pęcak, Katarzyna Kozioł, Patrycja Wojnar, Katarzyna Kuliga.
Opiekunem dziewcząt był Rafał Kustroń.

W składzie chłopcówpobiegli: Mateusz Markuszka, Grzegorz Motyka, Zenon Czech, Szymon Królicki, Robert Urban, Jakub Duplaga, Kamil Michalec oraz Michał Płaziak.
Opiekunem chłopców był Paweł Guzik.