HARMONOGRAM REKRUTACJI

do klasy pierwszej liceum i technikum dla absolwentów szkół podstawowych

na rok szkolny 2022/2023

16 maja - 24 czerwca 2022

w godz. 800 – 1500

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz
z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

24 czerwca - 14 lipca 2022

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty  oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół do których kandyduje

22 lipca 2022

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

16 maja - 27 lipca 2022

Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie

22 lipca - 28 lipca 2022

w godz. 800 – 1500

Potwierdzanie przez rodzica kandydata woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego (o ile nie zostały złożone wcześniej) i innych dokumentów (m. in. 2 zdjęcia, karta zdrowia; w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe − także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu)

Wypełnianie ankiety w sprawie wyboru języka obcego

29 lipca 2022

do godz. 14.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły

2 sierpnia - 22 sierpnia 2022

Rekrutacja uzupełniająca