W dniach 7 - 14 grudnia 2013 roku 13-osobowa reprezentacja szkoły realizowała kolejną wizytę w ramach programu LLP Comenius pn. "Lights Camera ACTION! Discovering cultures throughout cinema". Jeszcze niedawno - w październiku - gościliśmy w Krośnie naszych partnerów w projekcie, tym razem to my wyjechaliśmy do Francji na spotkanie projektowe z przyjaciółmi z Francji, Hiszpanii Słowenii i Szkocji.

W programie wyjazdu mieliśmy zarówno zwiedzanie miejsc związanych z filmem francuskim "Paris 39", nad którym pracowaliśmy, jak i realizacja bogatego programu współpracy w szkole naszego partnera - College Albert Camus w Torigni sur Vire.

Do Francji wyjechali uczniowie: Francesca Cygan (2TT), Julita Dunaj (2bLO), Weronika Gazda (2bLO), Monika Grzesik (IcLO), Izabela Kijowska (3bLO),  Barbara Mendyka (IaLO), Daniel Półchłopek (3bLO), Sabina Stojak (2aLO), Arleta Widziszewska (1cLO), Monika Więcek (3dLO). Opiekę sprawowali: Michalina Ginalska, Andrzej Gregorczyk, Krystyna Kenar.

Towarzyszyła nam szczególnie sprzyjająca aura: pogoda w czasie naszego pobytu była wyjątkowo łaskawa - ciepła i słoneczna, towarzyszyły nam serdeczne relacje z naszymi "starymi" przyjaciółmi - zarówno w szkole, jak i w domach goszczących uczniów, otaczała nas zewsząd ciepła atmosfera zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Niestety było to nasze przedostatnie spotkanie w ramach Comeniusa. Cieszymy się jednak, że już wkrótce kolejne spotkanie - finałowe, które zaplanowane jest w Słowenii w dniach 31 marca - 5 kwietnia 2014 roku.

facebook_page_plugin