W piątek 11 października 2013 roku o godz. 9.00 w kościele o.o. Franciszkanów w Krośnie odbyła się Msza święta koncelebrowana  w intencji całej społeczności "Szczepanika".

Mszy świętej przewodniczył ks. prałat Karol Bryś a koncelebrowali:  ks. Krzysztof Mijal, ks. Janusz Korzępa, ks. Edward Szarek - byli szkolni katecheci, a także ks. Tadeusz Szetela - nestor krośnieńskich katechetów, ks. Dariusz Wilk - dyrektor Gimnazjum i Liceum Katolickiego, Ojciec  Krzysztof Janas, gwardian i proboszcz parafii sprawującej opiekę duszpasterską nad naszą szkołą.      
Uroczysta Msza św. Z udziałem uczniów, absolwentów, byłych i obecnych pracowników szkoły rozpoczęła drugi dzień uroczystości związanych z jubileuszem 125-lecia szkoły.
Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii franciszkańskiej O. Krzysztof Janas, który mówił o wartościach w wychowaniu, o fundamentach bycia dobrym człowiekiem w domu, szkole i w społeczeństwie. Oprawę liturgiczną uroczystej Eucharystii podjęli nauczyciele i uczniowie szkoły.

 

facebook_page_plugin