Z radością informujemy, że w dniach 12 - 16 listopada 2012 roku w "Szczepaniku" gościmy przedstawicieli szkół biorących udział razem z nami w programie LLP Comenius - nauczycieli z Instituto Enseanza Secundaria "Francisco Ros Giner" w mieście Lorca w Hiszpanii, z Garnock Academy w mieście Kilbirnie w Szkocji, z College Albet Camus w mieście Torigni sur Vire we Francji, ze Srendja sola Slovenska Bistrica w mieście Slovenska Bistrica w Słowenii.

 

Realizowany przez nas projekt jest już trzecim z kolei projektem w ramach LLP Comenius. Tym razem z naszymi zagranicznymi partnerami w ramach projektu pt. "Lights... Camera... ACTION! Discovering cultures throughout cinema" będziemy pracować nad oprawą muzyczną filmów wybranych przez szkoły poszczególnych państw. Działania projektowe obejmować będą zatem: wybór filmu reprezentującego każdy z krajów biorących udział w projekcie (Francji, Hiszpanii, Polski, Szkocji i Słowenii), studia nad aspektami kulturowymi pokazanymi w filmach, poznanie historycznych i politycznych aspektów każdego z filmów, zaadaptowanie ścieżki dźwiękowej filmów do muzyki chóralnej i zaprezentowanie wybranych utworów przez szkolne chóry, wykonanie prac plastycznych związanych z każdym z filmów, utworzenie blogu, na którym każdy z krajów będzie mógł zaprezentować swoje prace. Oczywiście uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie będą mieli okazję lepiej poznać kraje Wspólnoty Europejskiej, ich kulturę i ludzi, którzy tam mieszkają, będą mieli również okazję do doskonalenia umiejętności posługiwania się językami obcymi w kontaktach z rówieśnikami
z innych krajów.
W programie obecnej wizyty znajduje się m. in.:
- w dniu 13 listopada (wtorek):
- o godz. 8.00 - spotkanie robocze w szkole, przy ul. Podkarpackiej 16,
- o godz. 12.00 - spotkanie z Władzami Miasta Krosna w Sali Narad Rady Miasta Krosna,
- o godz. 14.30 - wizyta i zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła,
- o godz. 17.00 - spotkanie robocze w szkole, przy ul. Podkarpackiej 16,
- w dniu 14 listopada (środa):
- o godz. 11.00 - zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce,
- o godz. 18.00 - udział w występie naszego szkolnego kabaretu SSOK w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy ul. Mikołajskiej w Krakowie.

 

facebook_page_plugin